Próbny egzamin ósmoklasisty w formie zdalnej odbędzie
się w terminach:
Uczniowie pozyskają arkusze egzaminacyjne ze strony internetowej CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna).
Szczegółowe informacje i instrukcje przekaże uczniom wychowawca klasy VIII wykorzystując dotychczasowe formy zdalnej komunikacji.
27.03.20r. Dyrektor Szkoły
W związku z obecną sytuacją spowodowaną epidemią zostały zawieszone wszystkie zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobkach itp. Zdajemy sobie sprawę z nieuchronności zmiany trybu nauczania uczniów w tym trudnym okresie, aby uczniowie mogli nabywać wiedzę zaplanowaną do końca roku szkolnego 2019/2020.
Już w mijającym okresie dwóch tygodni, kiedy szkoły są zamknięte Nauczyciele prowadzili nauczanie zdalne pomagając uczniom uczyć się w domach.
Od dnia 25.03.2020r. nauczanie zdalne będzie w dalszym ciągu prowadzone w sposób systematyczny, aby uczniowie realizowali treści podstawy programowej z poszczególnych przedmiotów.
Nauczyciele mogą kontaktować się z uczniem poprzez:
- dziennik elektroniczny,
- platformę epodreczniki.pl
- inne formy komunikacji zdalnej uruchomione przez wychowawców i nauczycieli.
Nauczyciele będą mogli również sprawdzać wiedzę uczniów i wystawiać uczniom oceny np. za wykonane zadanie.
Zdalne nauczanie będzie prowadzone zgodnie z obowiązującym podziałem godzin.
Proszę Rodziców, aby w miarę możliwości i czasu zwrócili uwagę na naukę uczniów w domu i udzielili im pomocy.
25.03.2020r. Dyrektor Szkoły Władysław Kozik
W dniach 25.03.2020r. – 10.04.2020r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej w Brzeznej. W tych dniach szkoła będzie prowadzić zdalne nauczanie z wykorzystaniem dziennika elektronicznego, Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (epodreczniki.pl) i innych form komunikacji zdalnej.
Szczegółowe informacje Rodzice będą otrzymywać za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
24.03.2020r. Dyrektor Szkoły Władysław Kozik
Dyrektor Szkoły biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną i w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19 wprowadza zmianę w przyjmowaniu wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy I.
Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2020/2021 można składać wyłącznie drogą mailową na adres: spbrzezna@op.pl w formie skanów lub fotografii dokumentów. Po ustaniu zagrożenia i w terminie ustalonym przez dyrektora należy uzupełnić dokumentację w postaci papierowej.
W dniach w dniach 12.03.2020r. – 25.03.2020r. zostają zawieszone na dwa tygodnie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej w Brzeznej.
W dniach 12.03.2020r. – 13.03.2020r. Szkoła będzie prowadzić zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których Rodzice nie są w stanie zapewnić opieki domowej. Opieka w tych 2 dniach będzie sprawowana zgodnie z obowiązującym rozkładem zajęć.
↵
Rekrutacja na rok szkolny 2020-2021 (docx)
„Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Pozostał po nich w kopnym śniegu
Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.”
/Zbigniew Herbert, Wilki/
1marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej nie przyjęli komunistycznego reżimu, ale z bronią w ręku walczyli o wolną Polskę.Do akcji „Szkoła Pamięta”, promowanej przez Ministerstwo Edukaci Narodowej, przystąpiło około 6 tysięcy szkół. Również Szkoła Podstawowa w Brzeznej oddała hołd Żołnierzom Wyklętym, realizując projekt edukacyjny „Szkolne Dni z Historią. III edycja. Pójdź z Nami Tropem Bohaterów.Projekt bazował na przystosowanej do realiów szkoły propozycji Instytutu Pamięci Narodowej poznawania historii poprzez zorganizowanie edukacyjnego pokoju zagadek. Takim symbolicznym „Escape Roomem” ( bo uczniowie nie byli w nim zamykani) stała się w naszej szkole sala historyczna. Pokój zagadek dostępny był dla graczy od 14 lutego. Uczestnicy, uczniowie klas VI – VIII, przez dwa tygodnie szukali odpowiedzi na pojawiające się w sali pytania, rozwiązywali zagadki, tworzyli elementy prezentacji multimedialnej. W sumie wykonali 10 zadań. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 4 marca 2020 roku. Elementy prezentacji, przygotowane przez 31 uczniów, połączone zostały w spójną całość, którą obejrzeli wszyscy uczniowie. Obraz, muzyka i recytacja wprowadziły nastrój zadumy i refleksji nad skomplikowanymi dziejami naszej Ojczyzny. Kolejna nietypowa lekcja historii udowodniła, że prawdziwe są słowa Ludwika Hirszfelda - „Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć”.
KOMUNIKAT nr 10/2019/2020
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w piłce ręcznejdziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 27 lutego 2020 – Brzezna.3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.4. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów (5 chłopców i 3 dziewcząt) : (80 zawodników i zawodniczek)Szkoła Podstawowa w BrzeznejSzkoła Podstawowa w Długołęce - ŚwierkliSzkoła Podstawowa w GostwicySzkoła Podstawowa w StadłachSzkoła Podstawowa w Podegrodziu 5. Zespoły rywalizowały grając systemem „każdy z każdym”, co dało końcową klasyfikację.
>>więcej PDF >>
1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 14 lutego 2020 - Gostwica.
3. Cel imprezy – popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych
postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy
Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
4. Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów (3 chłopców i 4 dziewcząt) : (60 zawodników i zawodniczek)
Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
Szkoła Podstawowa w Gostwicy
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
5. Zespoły rywalizowały grając systemem „każdy z każdym”, co dało końcową klasyfikację.
Przed oczekiwaną przerwą świąteczną szkoła przybrała bożonarodzeniowy wygląd. W klasach i na korytarzach pojawiły się dekoracje tworzące nastrój dla klasowych wigilii.Każda klasa, często przy pomocy rodziców, przygotowała spotkanie wigilijne połączone z tradycyjnym poczęstunkiem i łamaniem się opłatkiem. Na piątej lekcji wszyscy spotkali się, by uczestniczyć w programie bożonarodzeniowym. Potem większość uczniów udała się do domu, z wyjątkiem pechowców, którzy musieli „odbyć” ostatnie lekcje, wyrwani z ze świątecznej atmosfery.Na zdjęciach wigilia w klasie Va.
Szkolne jasełka
Zanim uczniowie rozeszli się do swoich domów, by w rodzinnym gronie przeżywać atmosferę świąt, wszyscy spotkali sie na hali sportowej i obejrzeli jasełka przygotowane przez klasy młodsze. Ładna dekoracja, barwne przedstawienie, kolędy - wprowadziły w świąteczny klimat. Nad całością czuwały: p. Kasia Langenfeld i ...
Od początku roku szkolnego w naszej szkole realizujemy projekt pod nazwą „Szkolne dni z historią.”Zaplanowane zostały działania zmierzające do wzbudzenia zainteresowania naszych uczniów historią. I edycja, o której już pisaliśmy, to 80 rocznica wybuchu II wojny światowej i widowisko słowno –muzyczne. Z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w w naszej szkole dnia 6 grudnia 2019r., odbyły się warsztaty historyczne „Tak wyglądał stan wojenny” Zajęcia dla uczniów naszej szkołypoprowadziła nauczycielka historii p. S. Bodziony. W toku zajęć obecni na sali uczniowie zapoznali się z podstawową faktografią dotyczącą okoliczności wprowadzenia stanu wojennego oraz jego konsekwencjami.Dzieci i młodzież, która wzięła udział w warsztatach , musiała wykazać się umiejętnością współpracy, czy sprawnością manualną oraz bystrością umysłu w podejmowaniu działań. Dopełnieniem warsztatów z 6 grudnia była wystawa czasowa pt. „Oblicza stanu wojennego” wykonana przez uczniów klas VI – VIII. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, pojawiły się pytania dotyczące obejrzanej wystawy.
Finał 2 edycji Szkolnych Dni Historii odbył się 13 grudnia 2019 r. i był to interaktywny konkurs wiedzy historycznej. Spotkanie rozpoczęto słowami „Wyjmijcie smartfony, otwórzcie tablety i laptopy” -a to przecież marzenie niejednego ucznia. Po zalogowaniu się uczniów biorących udział w konkursie na platformie nastąpiło rozwiązywanie quizów historycznych.Gry edukacyjne z wykorzystaniem platformy Kahoot – zaintrygowały uczniów i wciągnęły ich w zabawę. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania. Bawili się świetnie podczas rozwiązywania quizu, byli zainteresowani pytaniami, uczyli się poprzez działanie i przede wszystkim czerpali z niej przyjemność. Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali słodkie upominki,.Uczniowie zostali zachęceni do wzięcia udziału w akcji społeczno – edukacyjnej: „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło Wolności” dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń sprzed 38 lat. Wszyscy zostali zachęceni do zapalenia świec w swoich oknach. Internauci mogli zapalić wirtualne Światła Wolności na stronie IPN.
„Święty Andrzej szczęście wróży, z wosku, butów i ostróżyn”Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki, to tradycja bardzo stara. Pierwsza polska wzmianka literacka dotycząca andrzejek pojawiła się w 1557 roku za sprawą Marcina Bielskiego. W ten wyjątkowy wieczór, zgodnie z tradycją, wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną, ale także dotyczącą zdrowia i pracy.
Andrzejkowe wróżby to doskonała okazja, aby odwiedzić bibliotekę, poznać postać świętego Andrzeja, wierzenia, tradycje, równocześnie dobrze się bawiąc.Uczniowie klas IV – VIII ten magiczny wieczór 28 listopada spędzili nie tylko na „balowej sali”, ale również w szkolnej Bibliotece. Niezwykłą popularnością cieszyły się muffinki z wróżbą. Już od rana w całej szkole pachniało wypiekami. Dzięki dwunastu uczennicom, które przygotowały ciasteczka, mogliśmy delektować się smakiem muffinek i z humorem interpretować wróżby dotyczące przyszłości.
Ogromną popularnością cieszyło się lanie wosku oraz losowanie przedmiotów o znaczeniu symboliczym (wróżba pod miseczką). Uczestnicy wieczoru andrzejkowego poznali też imiona swoich wybranków ( dziewczyny wyjdą za mąż za Ambrożego, Benedykta, Wiercisława, zaś chłopcy ożenią się ze Scholastyką, Judytą, Mścichną!). Dzięki wróżkom z klasy szóstej mogliśmy też odnaleźć złotą myśl – wskazówkę życiową.Ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli paniom z Biblioteki zorganizować ten wyjątkowy wieczór.
10 grudnia odbyło się spotkanie z policjantem dotyczące problemu cyberprzestępczości. Zjawisko to dotyka głównie młodzież, więc uświadomienie, jak niebezpieczny może być internet, jakie się czają w nim zagrożenia, jest jak najbardziej aktualne. Z wykorzystaniem prezentacji policjant zapoznał z rodzajami przestępstw popełnianych w sieci i odpowiedzialności karnej za nie. Obalił mit o anonimowości i przestrzegł przed lekkomyślnym udostępnianiu swoich danych i informacji o sobie. Apelował o zachowanie ostrożności, wskazywał sposoby pomocy w wypadku, gdy ktoś stanie się ofiarą takiej przemocy.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III – VIII, zwłaszcza starsi powinni wziąć sobie do serca te przestrogi, bo równie groźne może być stanie się tak ofiarą jak i sprawcą tego typu przestępstw.
KOMUNIKAT nr 7/2019/2020
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce
dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci
1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 06 grudnia 2019 – Długołęka Świerkla.
3. Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
4. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów (4 chłopców i 4 dziewcząt) : (76 zawodników i zawodniczek)
Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
Szkoła Podstawowa w Gostwicy
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
5. Zespoły rywalizowały grając systemem „każdy z każdym”, co dało końcową klasyfikację:
1.Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
Marek Fiut
2.Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
Zygmunt Biel
3.Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Leszek Kożuch
4.Szkoła Podstawowa w Gostwicy
Józef Nieć
6. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i
dyplomami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie.
7. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (13.12.2019 r. – Rąbkowa).
Opracował: mgr Marek Fiut
14 października był dzień wolny od zajęć edukacyjnych – taki prezent dla pedagogów, więc akademia
odbyła się już w piątek, 11.10. Przybył także wójt Mazur i radni z tradycyjnymi życzeniami i emerytowani pracownicy. Program przygotowali p. M. Wiktor i p. E. Jarek i p. M. Wastag. W brawurowych rolach szkolnych woźnych komentujących nauczycielskie życie wystąpiły: Wiktoria Kozłowska i Aneta Lorek. Dziarsko wymachiwały miotłami, komentowały sytuację, zapędzały uczniów do klas – wszystko z werwą i humorem.
Potem róże, życzenia od uczniów, a najczęściej powtarzające się to „cierpliwości i nadziei”,bardzo znamienne w naszych czasach.
Po uroczystości wszyscy spotkali się na poczęstunku i towarzyskich rozmowach.
KOMUNIKAT nr 3/2019/2020
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w HalowejPiłce Nożnej – IGRZYSKA MŁODZIEŻY1. Organizator – Gminny Koordynator Sportu.2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21 października 2019 - Brzezna.3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.4. Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów (7 chłopców i 6 dziewcząt) : (59 zawodników i 48 zawodniczek)Szkoła Podstawowa w BrzeznejSzkoła Podstawowa w Brzezna - LitaczSzkoła Podstawowa w Długołęce - ŚwierkliSzkoła Podstawowa w GostwicySzkoła Podstawowa w OlszanieSzkoła Podstawowa w OlszanceSzkoła Podstawowa w PodegrodziuSzkoła Podstawowa w Stadłach5. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do półfinału, zwycięskie drużyny zagrały o I miejsce a przegrani o III... SPRAWOZDANIE >>PEŁNY TEKST .PDF>>
3 października odbył się Wielki Test z Historii poświęcony wiedzy o II Wojnie Światowej. Była to pierwsza część obchodów 80 – tej rocznicy wybuchu tej wojny.Każda klasa od V do VIII wystawiła trzyosobowy zespół uczestników. Test został poprzedzony lekcjami związanymi z tym tematem oraz samodzielnym przygotowanie na podstawie zaleconego materiału lekturowego.Zespoły odpowiadały na pytania, wyświetlane na akranie, w pięciu rundach.
Pytaniom towarzyszyły fragmenty filmów i piosenek przypominających tamten czas. Odpowiedź były sygnalizowane jednoczesnym podniesieniem „paletki” z właściwą odpowiedzią. Zliczone punkty wskazały zwycięzców. Były też pytania skierowane do publiczności – poprawne odpowiedzi były nagradzane. Zwyciężyła klasa VIII, ale i pozostali uczestnicy wykazali się dobrą orientacją w temacie, a podniesione ręce wśród publiczności świadczyły, że uczniowie wiedzą sporo, chociaż ta wiedza jest często nieco chaotyczna.Konkurs spełnił swe zadanie, bo wyraźnie zainteresował tematem ukazanym w nietypowy, lekcyjny sposób.Konkurs przygotowały p. Stanisława Bodziony p. Elżbieta Klimek i p. Barbara Kula.
W poniedziałek 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Młodzież miała okazję dokonać wyboru wrzucając głos do urny. Wszystko odbyłosie zgodnie z demokratycznymi procedurami.
Przewodniczącą szkoły : Weronika Basiaga z kl VIII
Z-ca przewodniczącej : Wiktoria Kozłowska z kl. VII
Obchody Dnia Patrona, Jana III Sobieskiego, są powiązane z Rocznicą Odsieczy Wiedeńskiej z 1683. Program został przygotowany pod kierunkiem p.M. Wiktor i p. A. Fiut.Przypomniano sylwetkę i dokonania walecznego króla, wykorzystano fragmenty filmu o odsieczy wiedeńskiej. Tłem muzycznym była ścieżka dźwiękowa filmu, który przypomniał i przybliżył to wielkie wydarzenie. Postać patrona omówił dyrektor Kozik, narrację prowadziły: Wiktoria Kozłowska i Aneta Lorek.