We wrześniu odbyły się spotkania dla trzech grup wiekowych uczniów dotyczące zasad bezpieczeństwa. Prowadzący je policjant wskazywał sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność.
Wskazał na właściwe zachowania podczas drogi do szkoły, w razie wypadku czy podczas pobytu w domu. Pokazał przykłady zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać i sposoby reagowania. Poruszył też temat pojawiającego się w okolicy samochodu, o czym policja miała sygnały.
Spotkanie stało się interaktywne, gdy dzieci zaczęły podawać własne przykłady i zadawać pytania. To na pewno nie była godzina stracona.
Wycieczka klas ósmych do Oświęcimia.
17 września klasy ósme odbyły jedną z bardziej obowiązkowych wycieczek – do Oświęcimia i Kalwarii Zebrzydowskiej.
Audycja na temat patrona szkoły.
24 września klasa piąta b zaprezentowała przez radiowęzeł audycję poświęconą patronowi szkoły – Janowi III Sobieskiemu. Młodzi lektorzy dobrze poradzili sobie z tematem i niełatwym słownictwem.
Przywołali najważniejsze wydarzenia z życia bohatera i przypomnieli, dlaczego został naszym patronem.
Powitaliśmy nowy rok szkolny pełni nadziei i niepewności. Rozpoczął się tradycyjnie. Po mszy świętej uczniowie zapełnili szkolne korytarze – widok naprawdę optymistyczny. Młodsi przyprowadzeni przez rodziców, starsi samodzielnie - wkroczyli w nowy rok szkolny.Ze względu na ograniczenia pandemiczne nie było spotkania na hali sportowej, a wszyscy udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami. Miło było zobaczyć wypoczętych i gotowych do nowych wyzwań. Powitania, powakacyjne wrażenia, plany na kolejny rok. Atmosfera jak przed tym „dziwnym okresem”. Pytania, czy uda się dotrwać do końca w normalnych warunkach, czy znowu „nas nie zamkną” zdominowały rozmowy. W szkole zmiany. Pojawiła się nowa pani od chemii i biologii, księdza Zaranka zastąpił nowy ksiądz, nowy nauczyciel od EDB i WDŻ, reszta bez zmian. Po niezłym wyniku zeszłorocznego egzaminu można zakasać rękawy i brać się do pracy.Uczniom i pracownikom szkoły życzymy spokojnego roku i samych sukcesów – dużych i małych.I – Obyśmy zdrowi byli!
Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się
1 września 2021 roku o godzinie 9.00.
Klasy II - VIIIb uczestniczą w spotkaniu z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych, natomiast klasa
0 w sali nr 12, a klasy Ia i Ib na hali gimnastycznej. W spotkaniu z wychowawcami klas 0, Ia i Ib mogą wziąć udział rodzice.
Zakończyliśmy trudny, pełen niepewności i niewiadomych rok szkolny. Udało się pomyślnie dotrzeć do końca. Tradycyjnie najpierw odprawiona została msza święta z podziękowaniem, że wszyscy w zdrowiu doczekali końca, a kazanie wygłosił ks. Sławomir, którego z żalem pożegnaliśmy (taki los młodych wikarych).Ze względu na panujące jeszcze ograniczenia, spotkania z wychowawcami odbyły się w klasach, gdzie rozdano świadectwa,gratulacje i nagrody. Mimo utrudnień, determinacji nauczycieli, pomocy rodziców i platformie microsoft nie straciliśmy tego roku, chociaż trudno powiedzieć, że był równie owocny, jakby był w normalnych warunkach.Teraz „ na świadectwach odlecieli uczniowie”, życzmy sobie „normalności” w roku następnym. Wcześniej ósmoklasiści zorganizowali sobie pożegnalne ognisko.
Po trudnym okresie zamknięcia i izolacji nastąpiło otwarcie na świat. Klasy czwarte zorganizowały się na wycieczkę. Mimo pogodowej niepewności wyruszyliśmy.Pierwszy etap to góra wulkaniczna Wdżar. Tu atrakcje: łańcuchy, drabinki, skałki – daliśmy radę i pojechaliśmy do Czorsztyna, by zwiedzić zamek i wydać trochę pieniędzy na okolicznościowe pamiątki. Pogoda się znacznie poprawiła.Kolejna atrakcja to rejs po Zalewie Czorsztyńskim z widokiem na dwa zamki. Po zejściu ze statku poszliśmy zaspokoić głód, bo w międzyczasie przewodnik przygotował grilla. Potem spacer po tamie w Niedzicy, a w powrotnej drodze Muzeum Pienińskie. Panowała iście wakacyjna atmosfera – dużo wycieczek, rodziny z dziećmi, turyści. Chociaż słońce trochę męczyło, ogólnie można było wypocząć i odreagować po roku szkolnym. Miejmy nadzieję, żet to zachęta do następnych wycieczek i zwiedzania innych rejonów kraju.
Pierwszy czerwiec to tradycyjnie dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Organizowanie atrakcji dla uczniów było w tym roku utrudnione ze względu na pandemię, ale Dzień Dziecka odbyć się musiał. Jedną z atrakcji był niewątpliwie dzień z telefonem, co ułatwiło wychowawcom zagospodarowanie czasy dzieciom. W podziale na grupy odbywały się rozgrywki między klasami i zabawy ruchowe przygotowane przez wuefistów. Potem wymiana klas i konkursy wiedzowe, podczas których nieźle się bawiono. W końcu słońce się do nas uśmiechnęło i po kiełbasowym poczęstunku kilka klas wybrało się na spacer, by spędzić czas na świeżym powietrzu i skosztować lodów. Mimo ograniczeń był to całkiem udany dzień, o czym świadczą zdjęcia i uśmiechnięte twarze.
Już po egzaminach.
25,26,27 maja do trzydniowego egzaminu przystąpiło 25 uczniów klasy ósmej. Zakończył on okres trudnych przygotowań, ponieważ większość przypadła na czas zdalnego nauczania. Wyjątkowo dużo w tym roku zależało od samodyscypliny i odpowiedzialności ósmoklasistów. Efekty zobaczymy, gdy przyjdą wyniki.
Po przeanalizowaniu arkuszy okazało się, że jedynie test z angielskiego powinien być dość łatwy do rozwiązania, natomiast i język polski, i matematyka obfitowały w pułapki i wymagały dobrej orientacji w materiale. Kto uwierzył,że mniej znaczy łatwiej, mógł się zaskoczyć. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy poradzili sobie doskonale.
To był pierwszy egzamin i większość, zwłaszcza chłopcy, wyglądała bardzo elegancko, co podkreślało rangę wydarzenia. Ogólny efekt psuły maseczki na twarzach, na szczęście na sali można było je zdjąć.
Mimo obostrzeń i reżimu sanitarnego czuć było lekki powiew normalności, bo do szkoły wróciło życie. Teraz pozostało oczekiwanie – trzeba być optymistą!
Z dniem 14.05.2021r. ulega zmianie "Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie" dotyczącym rekrutacji uczniów do PROJEKTU „SUPER SZKOŁY W GMINIE PODEGRODZIE” NA ROK 2021/2022.
Począwszy od dnia 17 maja 2021 roku w klasach IV – VIII, w miejsce dotychczasowego nauczania zdalnego wprowadza się nauczanie w trybie hybrydowym.
Od 4 maja 2021 roku uczniowie klas I-III wracają do nauczania w szkole zgodnie z obowiązującym rozkładem zajęć.
Dyrektor Szkoły Władysław Kozik
W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej od dnia 01.05.2021r. rusza kolejny nabór do projektu „Super szkoły w Gminie Podegrodzie” na rok szkolny 2021/2022. W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w wielu różnorodnych, dodatkowych i bezpłatnych zajęciach.
Rekrutacja w Szkole Podstawowej w Brzeznej
Termin:
1 - 31.05.2021r.
W tym terminie należy wypełnić i podpisać poniższe załączniki:
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
oraz złożyć je w sekretariacie szkoły:
- osobiście
- drogą pocztową
- przysłać mailem na spbrzezna@op.pl
Od poniedziałku tj. 19.04.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego wracają do nauki stacjonarnej.
15.04.2021r. Władysław Kozik
14 kwietnia 966 – data Chrztu Polski – ważnego wydarzenia, które wprowadziła nasz kraj do rodziny chrześcijańskich państw europejskich. Trzeba upamiętnić tę rocznicę. Na lekcjach wychowawczych będzie możliwość zapoznania się z prezentacją przybliżają ten historyczny fakt.
Przypomnij sobie historię tego wydarzenia, za 3 dni na Microsoft Teamsie otrzymasz test. Rozwiąż go. Za udział w konkursie uwaga pozytywna i ocena z historii.
Mimo trudnego roku szkolnego uczniom Szkoły Podstawowej w Brzeznej nie brakuje ambicji i motywacji do pracy. Od jesieni odbywały się tutaj kolejne etapy konkursów przedmiotowych z języka polskiego i historii, do których przygotowywała się grupa humanistycznych zapaleńców. Młodzież uczestniczyła zarówno w spotkaniach online, jak również pracowała pod kierunkiem nauczycieli- opiekunów w szkole stacjonarnej. Uczestnicy musieli pogodzić bieżącą naukę z czytaniem zróżnicowanych lektur konkursowych i analizą tekstów źródłowych. Na spotkaniach z nauczycielami prowadzone były burzliwe dyskusje, omawiano problematykę utworów literackich i innych tekstów kultury. Efektem tych naukowych zmagań były kolejne kwalifikacje do etapów konkursu. Z większej grupy uczestników ostatecznie wyklarował się zespół najlepszych w składzie: Wiktoria Kozłowska (kl.VIII), Aneta Lorek (kl. VIII) i Szymon Gomółka (kl. VII). Na ogromne uznanie zasługują wszyscy, ale szczególnie należy wyróżnić podwójną finalistkę- Wiktorię Kozłowską- która zdobyła laury w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego oraz w Małopolskim Konkursie Historycznym. Pozostali konkursowicze- Aneta i Szymon - dzięki swej pasji historycznej uzyskali tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Historycznym. W drodze do finału uczniom towarzyszyli nauczyciele- p. Agata Fiut (język polski) i p. Stanisława Bodziony (historia).
Jest to wielki sukces Szkoły podstawowej w Brzeznej i ogromna radość zwycięzców. Nie było łatwo w tak trudnym czasie znaleźć wewnętrzną motywację do nauki, ale jak widać, są wśród młodego pokolenia pasjonaci wiedzy, którym nie zabrakło chęci i mobilizacji.
Finalistom życzymy kolejnych sukcesów w szkole i nie tylko…
Informuje, że od 27 marca do 9 kwietnia br. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w oddziale przedszkolnym w naszej szkole będą prowadzone zdalnie. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
26.03.2021r. Anna Leśniak - Bołoz wicedyrektor szkoły
W dniach 22.03.2021r. – 11.04.2021r. na zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone w formie kształcenia zdalnego przechodzą także uczniowie klas I, II, III Szkoły Podstawowej w Brzeznej. W tych dniach szkoła będzie prowadzić zdalne nauczanie z wykorzystaniem dziennika elektronicznego i platformy Microsoft Teams.
Szczegółowe informacje Rodzice będą otrzymywać za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
19.03.2021r. Wicedyrektor Szkoły Anna Leśniak - Bołoz
W dniach 15-17 marca 2021roku uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w ramach programu profilaktycznego „CUKIERKI”. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”. Bajka jak i program powstały jako element szerszej współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Cele zajęć:
Koordynator projektu - Pani Mazur Elżbieta
Zajęcia prowadził Pan Kazimierz Helizanowicz